Otevírá se největší kryté dopravní hřiště v zemi!

A je v Brně! V Bauerově ulici, poblíž řeky Svratky, se již zítra za přítomnosti městských strážníků rozblikají semafory a vyjedou první cyklisté a koloběžkáři na nové hřiště! 

dorpavní-hřiště.jpgProtože jsou děti nejzranitelnější účastníci provozu na pozemních komunikacích, společenská poptávka po jejich dopravní výchově roste. Je dána nejen zodpovědností rodičů, ale také snahou Ministerstva dopravy – BESIP, které usiluje o co největší zapojení škol a žáků 4. tříd do výuky dopravní výchovy a systematického výcviku mladých cyklistů na dětských dopravních hřištích. A proto v Brně, v areálu Riviéra vyrostlo nové dopravní hřiště – a hned největší v zemi!

Opravy areálu započaly v srpnu loňského roku, a po roční rekonstrukci je již hřiště připraveno otevřít své brány.

Poprvé se tak stane již tuto sobotu, 3. 10. 2015.

Dopravní hřiště Riviéra v Bauerově ulici nabízí největší zastřešenou plochu pro výuku bezpečného chování v silničním provozu pro děti. Krytá hala zaujímá 2376 metrů čtverečních a samostatně poskytne útočiště při méně příznivých povětrnostních podmínkách. Otevřené dopravní hřiště se rozkládá na 900 metrech čtverečních, obě části je možné za pěkného počasí propojit.


Pozvánka na den otevřených dveří 

Koná se 3. 10. od 10. 00 hodin. Součástí bude bohatý program, včetně ukázky práce městských strážníků - výcvik služebních psů městské policie, zadržení pachatele či atraktivní instruktáž správného hašení hořícího oleje. DOD končí v 17. 00 hod. Jízdní kola a koloběžky s sebou! :-)


 

brno-riviera-dopravni-hriste-6_galerie-980.jpg

 Hřiště jsou navržena tak, aby při výuce co nejlépe navozovala reálné situace dnešního   frekventovaného  provozu. Návštěvníci na kolech budou opakovaně projíždět světelnými i obyčejnými  křižovatkami, zpomalovat před kruhovými objezdy  a trénovat chování například před železničními  přejezdy.

  

 

 

 

 

 

 


Zdroj: MPB, Brněnská drbnaVybrané BABY FRIENDLY instituce

  •   Frýdland nad Ostr.

Rekreační středisko Budoucnost

Ubytování pro každého - hotel, chatky, turistická ubytovna

  •   Loučovice

Apartmán Lipno

Apartmány Lipno ubytování v soukromí dovolená přehrada Lipno ideální pro rodiny s dětmi a skupiny celkem 2 luxusní apartmány 3+1 každý do 7osob 2 A -14 osob s garáží a zahradou u lesa.

  •   Špindlerův Mlýn

Hotel Horní Pramen

Hotel v bezpečí lesů a luk.

  •   Dolní Malá Úpa

Dětský a rodinný penzion Permoník

Akční penzion pro rodiny s dětmi