Co je „baby friendly“

Být „baby friendly“ znamená být přátelský k dětem, tedy poskytovat takové služby či produkty, které umožňují vyžití pro rodiny s dětmi.

Nevíte, kam s dětmi vyrazit? Kam se jít dobře najíst? Navštěvujete stále ta samá místa, popřípadě pouze na doporučení známých nebo tzv. „na blind“? Získejte tipy nejen na ubytování, výlety, ale i na akce v okolí či na druhém konci republiky! Vše přehledně a pod „jednou střechou“ na www.babyfriendlycertificate.cz nebo www.vasikamaradi.cz.

V principu, jede-li rodina z Prahy do Zlína do ZOO, nezná to tam, bude mít možnost na našich webech najít další instituce, které jsou vhodné pro rodiny s dětmi. Místa, kde mohou přespat, kde se mohou najíst a to vše v prostředí, které je „baby friendly“, je doporučováno, vyzkoušeno a otestováno, následně certifikováno, a je zde do jisté míry záruka „baby friendly“ parametrů.

Instituce s označením „baby friendly“ nabízí buď přímo „baby friendly“ služby (dětské parky a hřiště, ubytování, ZOO atd.) či produkty (zajímavé hry, potraviny a další produkty), popřípadě „baby friendly“ doplňkové služby (např. hlídání dětí v nákupním centru, dětské koutky v různých institucích atd.).

Abychom spravedlivě posoudili, jestli daná instituce (restaurace, hotel, solná jeskyně atd.) je skutečně „baby friendly“, vytvořili jsme na základě rozsáhlého průzkumu přehled, co by jaká instituce měla splňovat dle maminek našich ratolestí a nejen jich, aby se zde cítili příjemně a nebyli zklamáni vybavením či službami.

A tedy - zařízení certifikujeme podle šíře vybavení a množství poskytovaných služeb ve třech kategoriích, a to bronz, stříbro a zlato. Certifikací se zabýváme již od dubna roku 2012. 

Každou instituci jedenkrát ročně osobně navštěvujeme, abychom se přesvědčili, že stále splňuje všechna kritéria dle dotazníku. V případě změny portfolia poskytovaných služeb certifikát posuneme směrem nahoru, popřípadě i směrem dolů.

Speciální kategorií je Kategorie červená, která je udělována ve výjimečných případech, kdy se jedná o neziskové organizace nebo občanské sdružení. Jde o nejnižší stupeň, kdy na základě prohlášení dané instituce a vyplnění dotazníku rozhodne pět k tomu určených osob (rodičů) o certifikaci základní kategorie. Kategorie červená nemusí být horší než bronzová, stříbrná nebo zlatá, certifikát je však udělen na základě čestného prohlášení o vyplněném dotazníku a není fyzicky námi auditován.

ZAREGISTRUJTE SE K ODBĚRU NEWSLETTERŮ NA HLAVNÍ STRÁNCE A BUDETE V OBRAZE, KTERÉ INSTITUCE BYLY NOVĚ CERTIFIKOVÁNY A K JAKÝM ZMĚNÁM DOŠLO!