Dobrovická muzea

Palackého náměstí 2, Dobrovice

Dobrovická muzea

Unikátní Muzeum cukrovarnictví, lihovarnictví, řepařství a města Dobrovice bylo v Dobrovici nedaleko Mladé Boleslavi otevřeno v květnu 2010 v prostorách bývalého hospodářského dvora z 16. století, v těsném sousedství stále fungujícího cukrovaru. Všechny expozice jsou umístěny v historických budovách nově zrekonstruované kulturní nemovité památky s četně zachovanými architektonickými prvky.
Pěstování cukrové řepy a výroba řepného cukru má v českých zemích 200 let starou tradici. Cukrovarnický průmysl vždy patřil k významným pilířům české ekonomiky. Rozsáhlé expozice představují historii, současnost, ale i budoucí trendy cukrovarnictví a na něj navazujících oborů lihovarnictví a řepařství.
Expozice řepařství mapují historický vývoj pěstování a šlechtění, původní i moderní technologie sklízení cukrové řepy či je možné projít po netradičním modelu pole pod sklem. Expozice cukrovarnictví se věnují výrobě cukru na českém území od jejích prvopočátků na konci 18. století. Expozice lihovarnictví přibližují historii výroby lihu, která byla známa již Babyloňanům před 7 000 lety př. n. l. Muzeum města Dobrovice mapuje historii regionu od pravěku po současnost. A historie okolí byla pestrá již od dávných dob. V rámci trvání podzimní řepné a jarní lihovarské kampaně průmyslového závodu cukrovaru a lihovaru v Dobrovici je možné spojit návštěvu po předchozím objednání i s exkurzí do výroby cukru a lihu.
Při prohlídce Dobrovických muzeí tak lze spojit historii se současností, teorii s praxí a přesvědčit se, že řepný cukr byl a je naše bílé zlato.

Otevírací doba:
leden – září        út – ne        9 - 12   13 - 17 h
říjen – prosinec    po – ne        9 – 12     13 – 17 h


Tato instituce vám nabízí

Služby

  • program pro děti v areálu
  • možnost ohřevu donesené dětské stravy
  • dětský koutek
  • čistota prostředí
  • bezpečnost
  • bezbariérový vstup
  • přebalovací pult

Babyfriendly specialita

  • prohlídky se přizpůsobují věku dětí

Slevy a akce

Momentálně tato instituce nemá zveřejněnu žádnou novinku nebo akci

Této instituci byl udělen
Zlatý certifikát

Kde nás najdete?

Palackého náměstí 2
Dobrovice
Telefon: 326 374 211
Web: http://www.dobrovickamuzea.cz/
E-mail: muzeum@tereos.com

Diskuze a hodnocení

☆☆☆☆☆ Hodnoceno 28x

  • Navštívil jsem toto muzeum a musím říci, že jsem byl mile překvapen. Dozvěděl jsem se mnoho zajímavého. Muzeum pořádá hlavně exkurze pro školky a školy, ale na své si přijdou i rodiny s dětmi. Příjemné prostředí a milý personál. :)

Přidat komentář

Napište komentář

Navštívili jste Dobrovická muzea? Pokud jste již ohodnotili tuto instituci známkou (1-5), můžete napsat také krátký komentář.