Nové 18 jamkové discgolfhřiště Konopiště - použití pro naše hosty ZDARMA

Discgolf hřiště vyzkoušejte si rodící se nové sportovní odvětví na Konopišti a to zcela ZDARMA !!! Včetně zápůjčky disků, skore karty a přenosného koše v hodnotě 10.000 Kč.

Přejít na detail instituce

DISCGOLF HŘIŠTĚ  KONOPIŠTĚ

Vítejte na jednom z nejmenších discgolfových hřišť na světě, kde si můžete vyzkoušet rychlou hru na 18 jamek. Jedná se o ochutnávku discgolfu. Hřiště je rozděleno na tři části. Praktická část pro hody na střední vzdálenosti, dohazovací zónu a tréninkovou free fan zonu. Můžete kombinovat dohromady, nebo i zvlášť. Vedle terasy restaurace Nová Myslivna naleznete i tréninkovou free fan   zonu s některými doplňkovými tréninkovými překážkami.

Pokud vás hra nadchla a chcete si vyzkoušet discgolf na ploše, která odpovídá rozměrům turnajového hřiště Mistrovství České republiky, informace, plánek hřiště Mistrovství ČR  i potřebné vybavení obdržíte na recepci Penzion Konopiště.

Chcete si jen trochu zablbnout, trochu více se projít, žádný problém, zapůjčete nebo kupte si disky a vsaďte se s kamarádem kdo se na méně hodů trefí od startu od Pensionu Konopiště do zámecké kašny na Konopišti nebo do naší  discgolfové jamky umístěné 2 kilometry od pensionu u kostela Chvojen . Můžete si zkusit zahrát discgolf pár proti páru a vyzkoušet si svoji psychickou odolnost k partnerovi J. Můžete si u nás dokonce také za poplatek zapůjčit  přenosnou branku a postavit si v konopištském zámeckém parku s přáteli vlastní hřiště, projdete se, zatrénujete si discgolf a ještě zaposilujete s přenosnou discgolfovou brankou J. Je Vám také k dispozici veřejný prostor okolo kostela na Chvojně k tréniku i postavení vlastního hřiště.

ÚVOD DO DISCGOLFU

Discgolf je sportovní outdoorová aktivita pro všechny generace bez rozdílu věku, která vychází z pravidel golfu. V discgolfu však namísto golfových míčků používáme speciální discgolfové talíře (frisbee) a hází se na speciální discgolfové koše ( jamky). Počátky discgolfu sahají až do 70. let minulého století, kdy se začal rozmáhat ve Spojených státech Amerických. Své příznivce si získává po celém světě. Napomáhá tomu především fakt, že discgolf vychází z jednoduchých pravidel a může se hrát prakticky kdekoli. Discgolf je možné hrát rekreačně nebo i na nejvyšší soutěžní úrovni. Hru zvládnou i menší děti v doprovodu starších osob. Profesionálové používají na hody sadu asi 10 až 20 druhů létajících discgolfových talířů. Discgolfové talíře se liší doletem, dráhou letu a stáčivostí během letu. Na začátek si určitě vystačíte s našimi 3 typy profi fresbee talířů.

Základní PRAVIDLA HRY

Cílem hry je, na co nejmenší počet hodů, umístit disk (frisbee) z výhoziště do discgolfového koše. První hod hází hráč z určeného výhoziště, další hody pak z místa, kde disk zůstal ležet. Své hody si každý zaznamenává a po odehrání všech 9 jamek sečte součet všech hodů. Vítězí ten, komu se podařilo odehrát všech 9 jamek s co nejmenším počtem hodů.

PŘI HŘE DODRŽUJTE NÁSLEDUJÍCÍ ZÁSADY

Při odhozu se nesmí hráči dotýkat žádná část těla země za čarou výhoziště. Přešlápnout smí hráč až po odhozu.

Hráč pokračuje z místa, kde se disk zastavil. Při odhozu se musí dotýkat alespoň jednou částí těla místa do 30 cm za přední hranou disku směrem od cíle. Po odhozu smí přešlápnout jen pokud koš není blíž než 10 metrů.

Pokud disk zůstal na stromě, hází hráč z místa pod diskem.

Pozor na hřišti je vyznačená zakázaná zóna ( obvykle je to  současně silnice nebo nemovitost). Hráč, který se dostane do zakázané zóny nebo trefí nemovitost má trestný bod a hází znovu z předchozího místa.

Hráč nesmí měnit žádnou součást hřiště, aby si ulehčil hod (např. ohýbat nebo dokonce lámat větve).

Vždy hází hráč, který je nejdále od cíle (koše). Podrobná pravidla dostanete na recepci Pensionu.

BEZPEČNOST A POKYNY

Bezpečnost především! Vždy se přesvědčte, že v dosahu letícího disku není žádná osoba ani zvíře, kterou byste mohli zasáhnout nebo ohrozit, či způsobit škodu na cizím majetku!

 - nově připraravené discgolf patoviště pro děti